Kelionė per Salas apskritis automobiliu

Parsisiųsti

Audio gidas

0:00
0:00
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 57 km Maršruto trukmė: 1.5 d..
asfaltas: 45% žvyrkelis: 55%

Tiems, kurie nėra suinteresuoti vaikščioti arba važiuoti su dviračiais Salos apylinkije, siūlome puikią alternatyvą - keliauti automobiliu. Šiuo maršrutu aplink Salos galima aplankyti dešimt lankytinų vietų.

Automobiliu greitai pasieksite visus maršruto taškus: aplankysite Sudrabkalną ir pamatysite jo apylinkių panoramą; lauko veikloje ir poilsio zonoje turistams, esantiems Salo kaimo centre, galėsite papietauti ir atsipalaiduoti.

Važiuojant rekomenduojamu maršrutu, jus sužavės Salos kraštovaizdis ir nepamirštamas vaizdas į istorines vietas. Galėsite pamatyti Biržų didysi akmenį ir Ezernieku Velnio akmeni, aplankyti Salos vidurinės mokyklos istorijos tyrinėjimo kabinetą ir arklių ūkį „Pļavniekuose“ Sėlpilio apskrityje, išsiaiškinti, kur yra akmenų dangos fragmentas ir Biržu Šventosios Onos evangelikų liuteronų bažnyčia.

Poilsio komplekse po atviru dangumi „Zvejnieklycyje“ yra galimybė atsipalaiduoti, žaisti kamuolį, vaikams taip pat yra žaidimų aikštelė, ypač karštą dieną galite plaukti upės Dauguvos vandenis.

O vakaro ramibe jūs galite mėgautis, ir jei norite praleisti naktį, Biržų poilsio namu komplekse „Vandens malūnas“.

 

Maršruto pradžia. Lauko akmenų grindinio fragmentas
Kelio "Mucenieki–Klāvāni" atkarpoje, 1 km ilgio. Prie Pelytės upės, senajame Jėkabpilio – Jaunjelgavos kelyje, grįstas apie 1820 metus. Apie grindinio tiesimą išliko įdomus pasakojimas, kaip statybininkai apgavo užsakovus ir kelią po gabalą nutiesė tik abiejuose jo galuose. Priėmimo komisijai buvo parodytas vienas kelio galas, tada ji susodinta į karietas ir gausiai vaišinta valgiais bei gėrimais, kol darbų priėmėjai apsvaigo ir užsnūdo. Kai kitame kelio gale pabudo, ten vėl buvo grindinys ir viskas, kaip turėtų būti.
Trukmė: 10 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 3.6 km
Salos vidurinės mokyklos Istorijos tyrinėjimo kabinetas
Mokyklos pastatas, kuriame šiuo metu veikia Salos vidurinės mokyklos pradinės klasės, yra statytas 1879 metais. Nuo XX amžiaus 9 dešimtmečio Istorijos tyrinėjimo patalpose galima rasti ne tik itin unikalių istorijos liudijimų, bet ir visai kasdieniškų, paprastų ir gana neseniai naudotų daiktų. Patalpose išties tvyro ypatinga aura; galbūt todėl, kad čia esantys daiktai žmonių nepalieka abejingų, sukeldami šilčiausių vaikystės ir jaunystės metų prisiminimų.
Trukmė: 2 d..
Peržiūrėti
Trukmė: < 1 min. Atstumas: 380 m
Renginių po atviru dangumi ir poilsio zona turistams Salos apylinkėje
Poilsio zona, kurioje galima atsikvėpti nuo kasdienio skubėjimo. Čia yra suolų žiūrovams stebėti nedidelius pasirodymus ir stalų su suolais
Trukmė: 10 val.
Peržiūrėti
Trukmė: 15 min. Atstumas: 12 km
Ezerniekų Velnakmens ("Velnio akmuo") – kulto vieta
Legenda pasakoja, kad senovėje pėdą akmenyje įmynęs velnias, vėliau išsėdėjęs ir išgulėjęs jame daubas šukuodamasis ir utėlinėdamasis. Akmens paviršiuje yra kelios skirtingo dydžio daubos. Velnakmens laikomas dubenėtuoju akmeniu, jo paviršiuje yra iš viso penkios duobutės. Akmens matmenys: 6,8 x 3,6 x 1,3 m, skersmuo 16,40 m, tūris – 16 m3. Pagal savo matmenis tai yra didysis akmuo. Raudonasis kristalinis rapakyvi granitas.
Trukmė: 15 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 6 km
Žirgų stebėjimas "Pļavniekuose" Sėlpilio apskrityje
Galimybė pamatyti airių tinkerių veislės žirgus ir sužinoti jų kilmės istoriją. Žirgų savininkai gali pasidalyti patirtimi šeimininkaujant mažajame ūkyje, žiniomis apie biologinius išteklius ir kraštovaizdžio įvairovę
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 7 km
Puormalių Sudrabkalnas
26 m aukščio kalnas stačiais šlaitais. Svarbus regiono centras pr. Kr. iki vėlyvojo geležies amžiaus. Piliakalnio papėdėje buvusi gyvenvietė užima visą saugomą teritoriją. Sudrabkalnas laikomas reikšmingu senovės paminklu. Vienoje legendoje apie Sudrabkalną pasakojama, kad anksčiau kalno vietoje buvusi sidabrinė (latv. "sudrabs" - liet. "sidabras"; vert. past.) pilis, kurią valdęs žiaurus valdovas. Kai vienas senukas paprašęs valgio ir pastogės, jis, esą, nedavė, ir pilis prasmegusi, o jos vietoje iškilęs kalnas.
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Poilsio kompleksas po atviru dangumi "Zvejnieklīcis"
Zvejnieklycyje yra estrada po atviru dangumi, vaikų žaidimų aikštelė, sporto žaidimų aikštelių, takų Dauguvos pakrantėje, automobilių stovėjimo aikštelių ir mobili valčių prieplauka. Sezono metu nuo gegužės iki lapkričio vyksta renginiai po atviru dangumi, įskaitant jau tradicine tapusią Dauguvos šventę. Poilsio kompleksas po atviru dangumi "Zvejnieklīcis" nuomojamas įmonių renginiams.
Trukmė: 1.5 d..
Peržiūrėti
Trukmė: 30 min. Atstumas: 25 km
Biržių vandens malūnas
Malūne malė miltus iki pat XX a. vidurio. Vėliau malūnas buvo naudojamas kaip gyvenamosios patalpos. Dabar jau daugiau nei 10 metų senojo malūno pastate veikia poilsio namų kompleksas "Ūdensdzirnas" ("Vandens malūnas") su įrengtu vaizdingu parku ir aplinkos objektais. Tai populiari vieta didesniems ir mažesniems renginiams. Siūlomos patalpos renginiams net iki 80 svečių su nakvyne, yra salė su židiniu, virtuvė, biliardas, liukso numeriai.
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 1 min. Atstumas: 700 m
Biržų Šv. Onos evangelikų liuteronų bažnyčia
Statyta nuo 1847 iki 1848 m. pagal architekto J. Heldo projektą. Altoriaus paveikslą tapė L. Eginks, vargonus pagamino Martins. Bažnyčia per I-ąjį pasaulinį karą stipriai nukentėjo. Atnaujinta 1930 metais su sumažintu bokštu, pašventinta 1930 metų gegužės 18 dieną. Antruosius vargonus pagamino ir sumontavo Sūnekls 1936 metais. Jie buvo išmontuoti ir išvežti prieš įrengiant bažnyčioje vatalino cechą ir nėra žinoma, kur vėliau dingo. Vatalino cechas čia veikė nuo 1969 iki 1993 metų – 24 metus. Bažnyčioje nuo 1826 metų net 30 metų zakristijonu ir vargonininku dirbo poetas Ansis Līventāls. Bažnyčios...
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 2.4 km
Biržų didysis akmuo
Iki 1980 metų Biržų didžiojo akmens buvo matyti tik nedidelė dalis. Jis buvo griovoje, apsuptas medžių, krūmų ir suvežtų akmenų krūvos. Kai XX a. 8 dešimtmetyje buvo vykdomi melioracijos darbai, akmenų krūva buvo išvežta, laukas išlygintas, o Biržų didysis akmuo liko. 1983 metais būta bandymų šį milžiną pervežti į Salos apylinkės Biržų centrą. Atkasus žemę, paaiškėjo milžiniški akmens matmenys, todėl jo nebuvo įmanoma pajudinti ir ketinimas liko neįvykdytas. Akmens matmenys: aukštis 2,80 m, skersmuo 12,80 m, tūris – 22 m3, svoris ~ 57 t. Pagal matmenis tai yra didysis akmuo.
Trukmė: 10 val.
Peržiūrėti