Žirgyne „Ūsiņš“ užsiimama jojimo sportu, arklių veisimu, organizuoja jojimo stovyklas, prajodinėja jaunus žirgus, rengia sportinių renginių varžybas ir rūpinasi dalyvavimu įvairiuose renginiuose.
Iš anksto užsiregistravusiems siūloma pajodinėti žirgais, galimybė vaikams ir jaunimui dalyvauti jojimo sporto stovyklose ir profesionalaus jojimo sporto mokymus nuo pagrindų iki varžybų lygio, vadovaujant patyrusiems, sertifikuotiems treneriams (dailiojo jojimo ir konkūro). Interesantų grupėms, norinčioms atpalaiduojančio poilsio, siūloma galimybė smagiai paplaukioti po Dauguvą sieliais....
Poilsiavietė „Grantsbedres“ – tai vaizdingas kraštovaizdis Dauguvos pakrantėje priešais Dignajos piliakalnį.
Dignajos piliakalnis yra vienas iš palyginti nedaugelių Dauguvos pakrantėse esančių piliakalnių, kuris nėra apaugęs medžiais ir krūmais, todėl apylinkės gamtovaizdyje puikiai iškyla klasikinė piliakalnio forma. Dignajos piliakalnyje gyventa kelis periodus, tačiau suklestėjo maždaug V–IX a., kai šioje vietoje buvo įkurtas svarbus centras. Atradimai leidžia manyti, jog Dignajos piliakalnyje gyveno latgalių gentis. Po kryžiuočių antpuolių piliakalnyje buvo...
Apsupta nepaliestos Latvijos gamtos, poeto ir visuomenės veikėjo Rainio gimtoji vieta Tadenava – poeto saulės ir meilės filosofijos lopšys. Tadenavoje Rainis praleido pirmuosius savo trejus su puse gyvenimo metus.
Muziejaus kompleksas susideda iš Rainio tėvo Krišjanio Pliekšano ūkininkavimo laikotarpiu – XIX a. 7-ajame dešimtmetyje – palivarke statyto gyvenamojo namo ir klėties, XX a. 3-iajame dešimtmetyje įsikūrusių jaunų ūkininkų sodybos „Dāboliņi“ gyvenamojo namo, taip pat pirties ir rūsio.
Atrestauravus muziejų gyvenamajame name...
Gamtos rezervato „Egloneׅ“ teritorijoje suformuotas 3 km ilgio aplinkos pažintinis takas, skirtas visuomenei šviesti. Tako maršrutas veda per natūralias rezervato pievas ir ąžuolų giraitę, atsiveria vaizdas į Egalinytės upę ir senąją jos vagą, supažindina su čia aptinkamomis retų vabalų rūšimis. Puiki vieta poilsiui prieš ar po kelionės pažintiniu taku – „Prie Egalinytės“, įrengta teritorijoje šalia gamtos draustinio „Eglone“ aplinkos švietimo centro. Netoliese yra Rainio muziejus „Tadenava“.
Gamtos rezervatas...
Sėlių sodyba „Gulbji“, esanti Rubenės seniūnijoje, Jėkabpilio rajone, – tai vieta, kur sustojęs laikas. Gamta, savo pačių pastatytas nedidelis etnografinis muziejus, seni pastatai su savo istorijomis, skveras ir dekoratyvinių augalų kolekcija, sodas ir gydomųjų augalų kolekcija susitelkia su senoviniais pastatais ir harmoningai jį papildo. Dūminė pirtelė, vanojimasis, naudojant pievoje rištas augalų šluoteles ir savos gamybos augalinį medų šveitiklį, sūrio gaminimas, sviesto mušimas, senųjų sėliškų valgių gaminimas, tikrosios ruginės duonos kepimas krosnyje, virvių...
Pievų muziejų šimtametėje Kaldabrunios pradinės mokyklos patalpose įkūrė draugija „Vandens ženklai“.
Čia yra galimybė pamatyti originalią ekspoziciją, primenančią žmogaus gyvenimo eigą amžinybės pievoje. Į šį pasaulį ateinama per auksinę smilgų rasą; gėrėjimasis pasaulio dydžiu Vaikystės šviesos objekte; kūrybinių galių patyrimas Debesų vainike; kitos gyvenimo pusės pažinimas Kraičio vainike.
Pagrindinę ekspoziciją praturtina Žiniuonių vainikas, pasakojantis apie aplinkinius žolininkus, ir Kaldabrunios Maros juosta ąžuolo ertmėje.
Atskira patirtis – tai multimedijų ekspozicija...
Rubenės gamtos parkas pradėtas kurti 1950 metais Rubenės gamtos parke galima apžiūrėti dekoratyvinių augalų želdynai ir akmens sodai, vandens lelijos formos fontanas, tvenkinys su salele, taip pat yra lauko boulingas. Lankytojai turi galimybę pamatyti retas medžių rūšis – tujas, sibirines egles, pilkuosius kėnius, raudonuosius ąžuolus ir pocūges. Parke galima rasti kelias puikiai įrengtas poilsiavietes, pavyzdžiui, šeimoms su vaikais skirtą Nykštukų kaimą ir žaidimų aikštelę, sūpynes. Vasaros metu lauko scenoje organizuojami renginiai.
Objektų lankymo laiko vidurkis : 1 valanda...
Jėkabpilio rajono savivaldybės Sėlos pažinimo muziejus yra pačiame Zasos gyvenvietės centre, šalia puošnaus Zasos dvaro parko, kuris įkurtas XVIII–XIX a., žavintis savo kraštovaizdžiu iki šių dienų.
Jėkabpilio rajono Sėlos pažinimo muziejuje siūloma:
Apžiūrėti ekspoziciją „Sėlos valstietis anuomet ir dabar“, supažindinančią su tipiškiausiais XIX–XX a. Sėlos amatininkystės įrankiais, namų apyvokos daiktais, rankdarbiais, apdovanojimais ir kt. Keliaujant su gidu yra galimybės mėgautis ekskursija legendomis apipintame vaizdingame Zasos dvaro parke. Norintiems...
Amatų centras „Rūme“ įkurtas 2010 metais pagal Latvijos–Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos projektą, tačiau su Lietuvos amatininkais ir menininkais bendradarbiaujama jau daugiau negu 20 metų.
Amatų centre „Rūme“ nuolat veikia keramikos, medienos ir tekstilės apdirbimo meistrai. Amatų centre siūlomi kursai menininkams ir amatininkams, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems, seminarai ir individualūs apmokymai, išvykos laivais, organizuojamos vestuvinės apeigos, užsiėmimai šeimoms ir nedidelėms interesantų grupėms. Laukiami ir vaikų bei jaunimo stovyklų dalyviai....
Latvių etnografiniai ženklai atsirado daugiau nei prieš 3000 metų ir naudoti kaip simboliai, elementai, kaip informacijos laikmenos ir energijos išraiškos būdai. Senovės latvių simbolių parką priešais Leimanių liaudies namus 2008–2018 metais kūrė draugija „Akācija Plus“. Finansavimas gautas iš draugijos lėšų, projektų, aukojimų ir parėmus Jėkabpilio rajono savivaldybei.
Parko teritorijoje yra informacinis stendas ir ąžuole 11 vietinio amatininko pagaminti etnografiniai simboliai. Prie kiekvieno iš jų pritvirtinta lentelė ir paaiškinimas. Svarbių...