Pasivaikščiojimas po Biržus ir jo apylinkes Latvijoje

Parsisiųsti

Audio gidas

0:00
0:00
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 7 km Maršruto trukmė: 2.5 d..
asfaltas: 65% žvyrkelis: 35% miško kelias: 1%

Biržu kaimas yra pastatytas prie upes Šiaurės susejos intakos Podvaze krantu, 12 km nuo Salas savivaldybės ir parapijos centro. Jo kilmė yra ieškoma buvusiame Biržų dvare, tai svarbiu keliu sankryžoje.

Pasivaikščiojima po Biržus kviečiame pradėti su poilsio vietos „Vandens malūnas“ parko kraštovaizdi upės krantuose. Čia rasite nuorodas į netoliese esančius Saulės ir Zeltenes šaltinius.

Toliau kelias nuves į Laisvės kovos memorialą su informaciniu stendu, paminklu karo didvyriams ir memorialiniams akmenims.

Jei esate labiau neįprasto vaikščiojimo mėgėjas, kviečiame apsilankyti pusantro kilometro atstumą esanti Biržų Didyji akmeni.

Tuo pačiu metu pamatysite buvusį Biržų aerodromą, kuriame šiandien yra įrengta automobilių ralio lenktyniu trasa .

Kelias atgal nuves Jus į Biržų Šv. Onos evangelikų liuteronų bažnyčią. Bažnyčios kieme rasite Biržų literatūros rašytojo, mokytojo Līventalo, ir garsiojo Biržų pastoriaus ir apšvietos vežėjo Lundbergo kapo vietas su memorialiniais akmenimis. Ten pat, Pirmojo pasaulinio karo metu nužudyti vokiečių kareiviai buvo palaidoti prie bažnyčios sienų.

Maršruto pradžia. Biržių vandens malūnas
Malūne malė miltus iki pat XX a. vidurio. Vėliau malūnas buvo naudojamas kaip gyvenamosios patalpos. Dabar jau daugiau nei 10 metų senojo malūno pastate veikia poilsio namų kompleksas "Ūdensdzirnas" ("Vandens malūnas") su įrengtu vaizdingu parku ir aplinkos objektais. Tai populiari vieta didesniems ir mažesniems renginiams. Siūlomos patalpos renginiams net iki 80 svečių su nakvyne, yra salė su židiniu, virtuvė, biliardas, liukso numeriai.
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 2.2 km
Memorialas laisvės kovų prie Biržų
Mūšis prie Biržų – karinis susidūrimas 1919 metų spalio 17 d. prie Biržų (Groß-Buschhof) pastoriaus dvaro, Podvazės tilto – Silinių stoties apylinkėje, (šiandien Salos valsčius) tarp Vakarų savanorių karinių vienetų iš vienos pusės ir Latvijos kariuomenės 3-ojo Jelgavos pėstininkų pulko 4 kuopos dviejų būrių (vadas leitenantas K. Šteinbriks) ir vietinės komendantūros komandos ir iš kitos pusės. Mūšis prie Biržų pastoriaus dvaro turėjo svarbią valstybinę reikšmę, nes jis padėjo sulaikyti bermontininkus Viršutinės Žiemgalos kryptimi, o iš kitos pusės,...
Trukmė: 10 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 2.7 km
Biržų didysis akmuo
Iki 1980 metų Biržų didžiojo akmens buvo matyti tik nedidelė dalis. Jis buvo griovoje, apsuptas medžių, krūmų ir suvežtų akmenų krūvos. Kai XX a. 8 dešimtmetyje buvo vykdomi melioracijos darbai, akmenų krūva buvo išvežta, laukas išlygintas, o Biržų didysis akmuo liko. 1983 metais būta bandymų šį milžiną pervežti į Salos apylinkės Biržų centrą. Atkasus žemę, paaiškėjo milžiniški akmens matmenys, todėl jo nebuvo įmanoma pajudinti ir ketinimas liko neįvykdytas. Akmens matmenys: aukštis 2,80 m, skersmuo 12,80 m, tūris – 22 m3, svoris ~ 57 t. Pagal matmenis tai yra didysis akmuo.
Trukmė: 10 val.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 1.9 km
Biržų Šv. Onos evangelikų liuteronų bažnyčia
Statyta nuo 1847 iki 1848 m. pagal architekto J. Heldo projektą. Altoriaus paveikslą tapė L. Eginks, vargonus pagamino Martins. Bažnyčia per I-ąjį pasaulinį karą stipriai nukentėjo. Atnaujinta 1930 metais su sumažintu bokštu, pašventinta 1930 metų gegužės 18 dieną. Antruosius vargonus pagamino ir sumontavo Sūnekls 1936 metais. Jie buvo išmontuoti ir išvežti prieš įrengiant bažnyčioje vatalino cechą ir nėra žinoma, kur vėliau dingo. Vatalino cechas čia veikė nuo 1969 iki 1993 metų – 24 metus. Bažnyčioje nuo 1826 metų net 30 metų zakristijonu ir vargonininku dirbo poetas Ansis Līventāls. Bažnyčios...
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti