Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Medžių lajų tako kompleksas įsikūręs Anykščių šilelio prieglobstyje, šalia garsiojo Puntuko akmens. Ši vieta jau anksčiau traukė turistus ne tik pažiūrėti į Puntuko akmenį, kurį čia, pasak legendos, pametė velnias, kai supykęs norėjo sugriauti gražią Anykščių bažnyčią, bet ir aplankyti kitus įdomius objektus Anykščių rajone – čia driekiasi pėsčiųjų, dviratininkų ir vandens turizmo takai. Svarbu tai, jog taku gali pasinaudoti ir neįgalieji – tam įrengtas liftas, tad pakilus galima iš aukštai pasigrožėti Anykščių šileliu. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas vyskupas Antanas Baranauskas, kuris šilelio grožį 1858–1859 metais apdainavo poemoje "Anykščių šilelis".
Keliaujant Medžių lajų taku Jus lydės ištraukos iš "Anykščių šilelio". Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmeniu, ant kurio iškalti legendinių Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei dalis jų testamento Jaunajai Lietuvai.
Eidami taku susipažinsite su augalais, augančiais Anykščių šilelyje, gyvūnais, gyvenančiais čia. Pušis, beržus, egles, ąžuolus bei juodalksnius ne tik galima pamatyti, bet ir kai kuriuos iš jų net ranka pasiekti. Norėdami sužinoti daugiau galite užsisakyti edukacinę ekskursiją ir taku keliauti su gidu.
Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai pakyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje, nuo kurios atsiveria Anykščių šilelis, Šventosios upės vingiai, aplink besidriekiančios lygumos, tolumoje matosi Anykščių šv. Mato evangelisto bažnyčios bokštai. Bokšto architektūriniu ir puošybiniu sprendimu pasirinktas tautinės juostos motyvas – rombai – kaip etnografinio išskirtinumo bei tapatumo atspindys, būdingas Aukštaitijos regionui.
Medžių lajų tako statyboms sunaudota 395 tonos metalo ir 1500 m³ betono. Medžių lajų tako kompleksas lankytojams atvėrė duris 2015 metų rugpjūtį. Kompleksą sudaro: informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas.
2016 m. Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacijos rengiamuose prestižiniuose turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose Medžių lajų tako kompleksui suteiktas aukščiausias įvertinimas. Medžių lajų tako kompleksas pristatytas kaip ypač sėkminga, gausaus lankytojų srauto sulaukianti, prie darnaus vystymosi prisidedanti, ekologinį turizmą propaguojanti bei puiki pažintinį turizmą po Anykščių kraštą skatinančios strategijos priemonė.
Medžių lajų tako kompleksą administruoja Anykščių regioninio parko direkcija.